AMOL 100mlZastosowanie:Amol składa się z olejków eterycznych, które wykazują szereg właściwości korzystnie wpływających na zdrowie oraz samopoczucie.
Znajduje zastosowanie jako preparat stosowany podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia. Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym. Zalecane jest również wcieranie kilku kropel Amolu po ukąszeniu owadów w celu uśmierzenia uczucia swędzenia.
Amol zalecany jest w przypadku dolegliwości dyspeptycznych, takich jak m.in. wzdęcia czy niestrawność. Za sprawą działania rozkurczającego może być stosowany dla złagodzenia problemów trawiennych.
Amol - stosowanie zewnętrzne:Amol stosowany jest zewnętrznie m.in. w celu poprawy złego samopoczucia, wynikającego np. z osłabienia organizmu podczas przeziębienia. Może być wcierany dla lepszego ukrwienia skóry w przypadku bólów mięśniowych czy migrenowych. Wcierając kilka kropel w miejsce ukąszenia lub użądlenia owadów można uśmierzyć ból i swędzenie.
Amol - stosowanie doustne:Amol stosowany jest doustnie w przypadku dolegliwości trawiennych, niestrawności, czy wzdęć. Przynosi ulgę po przejedzeniu i po zjedzeniu tłustego lub ciężkostrawnego posiłku.
Skład:Alkoholowy roztwór mieszaniny olejków eterycznych: olejek mięty pieprzowej, którego głównym składnikiem jest mentol, olejek lawendowy, cytronelowy, cynamonowy, goździkowy i cytrynowy.
Dawkowanie:- Przyjmując Amol doustnie, należy dodać 10-15 kropli do połowy szklanki wody lub herbaty. Kropelki mogą być też podane z łyżeczką cukru. Amol przyjmujemy doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
- W przypadku przeziębienia zalecane jest nacieranie skóry (np. klatki piersiowej lub pleców) nierozcieńczonym preparatem kilka razy dziennie.
- Na ból głowy zaleca się wcieranie Amolu w skronie kilka razy na dobę.
- Przy bólach mięśniowych należy nacierać płynem bolące miejsce kilka razy na dobę.
- Miejsce po ukąszeniu owadów przecieramy wacikiem nasączonym preparatem w nierozcieńczonej formie.
Powyższe dawkowanie jest opisane zgodnie z uniwersalnym zastosowaniem Amolu. W przypadku, gdy lekarz zaleci inne dawkowanie, należy stosować się do jego wytycznych.
Przeciwwskazania:Preparatu Amol nie wolno stosować: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu, w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, u dzieci poniżej 12 roku życia. Wewnętrznie: niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego, u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu.
Zewnętrznie: na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.