MIESZANKA PRZYPRAW Z JĘZYCZNIKIEM
Informacje ogólne:
Mieszanka do przygotowania nalewki z języcznikiem.Nalewka z języcznika jest uniwersalnym środkiem wspomagającym wszystkie organy wewnętrzne.Dba o poprawną gospodarkę hormonalną.
Zioła zawarte w nalewce wzmacniają funkcję wątroby, płuc oraz trzustki. Oczyszczają organizm ze szkodliwych soków, nadmiaru śluzu i produktów przemiany materii.
Pieprz długi to roślina pnąca, ostrzejsza od czarnego pieprzu, z nutą słodkiego posmaku o zapachu cynamonowym. Pieprz długi używa się do bulionów, marynat, dobrze smakuje w słodkawych sosach do dziczyzny.
Polepsza ukrwienie, pomaga przywrócić prawidłową gospodarkę hormonalną. Ponadto wzmacnia funkcje wątroby, płuc i oraz wspiera procesy trawienne.
Cynamonem można przyprawiać wszystkie potrawy słodzone. Niewielką ilość cynamonu dodaje się do gulaszu, baraniny, wołowiny, gotowanej ryby, szynki. Uświetnia również smak piwa, wina i nalewek alkoholowych.
Cynamon ma działanie rozgrzewające. Pobudza apetyt, poprawia pracę trzustki, dzięki czemu dochodzi do aktywacji wydzielania insuliny, co może być korzystne dla cukrzyków. Olejek zawarty w cynamonie zapobiega wzrostowi bakterii i grzybów.
Liście ziela języcznika zawierają stymulujące układ odpornościowy polisacharydy, garbniki i bioflawonoidy, które usuwają wolne rodniki.
Skład:
Języcznik 12g, cynamon 40g, pieprz długi 10g
Sposób użycia:
Kuracja powinna trwać około 6 tygodni. W pierwszym tygodniu kuracji napój należy pić trzy razy dziennie po posiłku. Od drugiego do szóstego tygodnia dwa razy dziennie przed i po posiłku. Zalecana ilość to około ośmiu litrów.
Przepis na nalewkę z języcznika: ziele języcznika 12g zagotować w 2l wina, gotować 5 minut. Dodać 200g odszumowanego miodu, gotować ponownie 2 min. Dodać cynamon(40g) i długi pieprz(10g) po raz trzeci zagotować przez 2 min. Przelać przez sito.