Bonifraterskie zioła na wątrobę.
Od pradawnych czasów wątroba jest uznawana za jeden z organów o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania człowieka. Z uwagi na niezwykle szeroki zakres funkcji, wszelkie osłabienia wątroby mogą odbijać się na kondycji całego organizmu. Osoby, które chcą zadbać o dobrą formę na długie lata, powinny pielęgnować zachowania profilaktyczne. Wątroba ma wyjątkową zdolność do autoregeneracji, dzięki czemu, zwłaszcza przy odpowiednim wsparciu jest w stanie „pracować” dla nas wydajnie, mimo wielu czynników, które codziennie jej szkodzą (niewłaściwa dieta, alkohol, leki, zakażenia wirusowe).
Zdrowa wątroba – to możliwe. Ziołowe kuracje dla wątroby.
Najważniejszym zaleceniem dla utrzymania wątroby w zdrowiu jest oczywiście stosowanie prawidłowej diety i wdrożenie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jednym z elementów jakie należy także uwzględnić w diecie, to zioła.
Istnieje ogromne bogactwo ziół wspierających wątrobę – od tych poprawiających jej prawidłową pracę, po zioła regenerujące wątrobowy miąższ.
Nie wiesz jakich ziół użyć do zdrowej mieszanki dla wątroby? Pomożemy.
W bonifraterskich receptariuszach jest mowa o wielu możliwościach ziołowego wsparcia wątroby. Oddajemy do Państwa dyspozycji przepis na prostą mieszankę wspomagającą wątrobę w różnych schorzeniach. Wspiera w przypadku zapaleń różnego pochodzenia, uszkodzeniach polekowych czy marskości wątroby. Proponowany zestaw zawiera zioła oczyszczające wątrobę, zioła wspomagające pracę wątroby oraz surowce, po których spodziewana jest regeneracja wątroby.
Równocześnie z mieszanką polecamy również stosowanie bonifraterskiego ostropestu plamistego (mielonego albo w ziarnach, czy oleju ostropestowego )– rośliny będącej zdecydowanym liderem wśród naturalnych strażników zdrowej wątroby.
Zestaw ziół do sporządzenia mieszanki zawiera:
Ziele rdestu ostrogorzkiego
Ziele dziurawca
Ziele pięciornika
Ziele krwawnika
Liść melisy
Korzeń cykorii
Wszystkie składniki wystarczy dokładnie wymieszać i wsypać do papierowej torebki dołączonej do pakietu ziół.
Sposób użycia:
2 łyżki ziół zalać 2 szklankami wody, zagotować i utrzymać w stanie wrzenia nie dłużej niż 2 minuty. Odstawić na 20-30 minut pod przykryciem i odcedzić. Pić ciepły wywar po około ½ szklanki, 3 razy dziennie przed posiłkiem.
Osoby przyjmujące leki powinny pić zioła 1 godzinę przed lub 1,5 godziny po zażytych lekarstwach.
Działanie ziołowej mieszanki na wątrobę:
Surowce z mieszanki wykazują działanie przeciwzapalne, odtruwające, rozkurczające, żółciopędne i żółciotwórcze, przeciwdrobnoustrojowe i immunostymulujące.
Wskazania:
Pomocniczo w schorzeniach zapalnych wątroby, stłuszczeniu wątroby, marskości, uszkodzeniach polekowych.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość i alergia na składniki mieszanki, okres ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci.
Uwagi:
Dziurawiec użyty w mieszance wchodzi w liczne interakcje z lekami przyjmowanymi równocześnie. Należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie ziół podczas przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, przeciwzakrzepowych, przeciwwirusowych, przeciwpadaczkowych, tryptanów, doustnych środków antykoncepcyjnych.
Powszechna jest wiedza, że dziurawiec może powodować fotouczulenia – ale spokojnie, jedynie wyciągi alkoholowe. Mieszanka z dziurawcem zaparzona w wodzie jest pod tym względem bezpieczna w stosowaniu.
Problemy z wątrobą oraz ewentualne leczenie powinno być konsultowane z lekarzem.
Samoleczenie, które nie uwzględnia kondycji całego organizmu może nie przynieść spodziewanych efektów. Należy zawsze zachowywać rozsądek i korzystać z dostępu do wiedzy fachowców.